Arama:

Sözlük anlamı “Arama Motoru Optimizasyonu ”…… Site için yapılan Optimizasyon çalışmasıyla Web sitenin arama motorlarında (Özellikle Google) yükselmesidir. Yükselen siteler trafik yapar, trafik yapan sitelerde ziyaretçi ile buluşur ve kazandırır. SEO açılımı ise Search Engine Optimization’dır . Yaşamımızın artık önemli bir bölümünü kaplayan İnternet, gerek sosyal anlamda gerekse ticari anlamda hayatımızın bir parçası haline gelmiş bulunmaktadır. Hazırladığımız web sitelerinin kullanıcıya ulaşması ve amacını yerine getirmesini isteriz. Seo çalışması yapılmış projeler, diğer tüm Web sitelerinden çok daha etkili ve arama sonuçlarında ziyaretçiye ulaşan sitelerdir.

Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu

Site dışı arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması için alınan önlemleri ifade eder. Site dışı SEO sürecindeki ilk adım, web sitesini en çekici şekilde tanıtarak ücretli veya karşılıklı backlink almak ve anahtar kelime hedeflerine göre bağlantılardan çıkmaktır. Buradaki en önemli kısım, seçilen sitenin ve backlink alınacağı yerin yüksek kalitede olması ve SEO yapısında Google tarafından beğenilmesi gerektiğidir.

Uzaktan arama motoru optimizasyonu yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Sosyal imleme ile başlayabilir, yani web sitenizdeki içeriği sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta, Google botlarının Facebook ve Twitter gibi sitelerde sürekli aktif olmasıdır. Web sitenizin indeksleme hızı buna göre artacaktır. Google botlarının her aşamada aktif olduğu alanları kullanmak site dışı SEO çalışmalarınızın aktif olmasını sağlayacaktır.

Site dışı arama motoru optimizasyonunun faydaları nelerdir?

Bir arama sorgusunda web sitenizle karşılaşan kullanıcılar web sitenizi tanıyor mu? Ürün veya hizmet satıyorsunuz, kullanıcılar size güvenebilir mi? Web sitenizin adı akılda kalıcı mı? Web sitenizi herkese duyurmaya mı çalışıyorsunuz? Web siteniz ile rekabet arasındaki fark nedir? Sizi farklı kılan özelliğiniz nedir? Site dışı arama motoru optimizasyonu araştırması, yukarıda bahsettiğimiz cevapların bulunması ve dikkat edilmesi gerektiğini gösteren araştırmalar olmalıdır. Bir web sitesinden geri bağlantı almak, web sitesinin görünürlüğünü ve tanınırlığını artırabilir. İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, hedef kitleniz sizi tanımıyorsa web sitenizi ziyaret etmeleri onlar için daha zor olacaktır. Bu nedenle, geri bağlantılar ve reklam kampanyaları web sitenizi tanıtmak için çok önemlidir. Ancak kullanıcılar site dışı SEO çalışmalarının tek amacı olan web sitenizi tanıyacaktır.

Birlikte Kahve İçmeye Nedersiniz?

Siz değerli müşterilerimize internet ortamına adım atmada sizlerin yanında olacak profesyonel ekibimiz ile birlikte sizleri ofisimize bekliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz