Arama:

Dijital Reklam Yönetimi

Performans pazarlaması; pazarlama faaliyetlerinde alınan kilit sonuçlardan olan KPI’ların en üst seviyeye ulaşması çalışmayı gerektirir. Dönüşüm yaratan ve performansa dayalı reklam tanıtımlarda kilit nokta sonuç odaklı olunması, bu sonuçların daima en ekonomik fiyata göre optimize edilmesi öne çıkar.

Dijital Pazarlama Nedir?

Performans pazarlaması; markanın reklam tanıtım bütçesi harcamalarını optimize ederek, dönüşüm oranlarının artırılmasını hedefler. Biraz daha açacak olursak; kullanıcılarla etkileşim kurarak, form dönüşümlerini artırarak, alışveriş dönüşümleri sağlayarak veya yalnızca mail elde etme amacını güderek yapılan pazarlama faaliyetlerinin çok daha uygun bütçe ile daha etkili yapılmasını hedefleyen süreçler bütünüdür. Performans pazarlaması süreçlerinde temel amaç verimliliğin artış göstermesi, farklı yöntemlerin tek bir amaç için kullanılması yatar.

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklam tanıtımları, markaların tanıtmak istediği ürünleri ile alakalı belirlenen anahtar kelimelerin arama sonuçlarında ilk sırada çıkmasını sağlamakta olan reklam tanıtım modelidir. Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak potansiyel müşterilere daha kolay ulaşmaya ve bilinirliği artırmayı sağlar. Tüketicinin aradığı anahtar kelimeler esas alınarak reklam tanıtım verildiği için doğru hedef kitle ile iletişime geçilmesini sağlar. Arama motoru reklam tanıtımları, hizmet almak isteyen kullanıcıya ulaşmanın en etkili yöntemlerinden birisidir.

Görüntülü Reklamlar

Reklamlarınızın internet siteleri, uygulamalar ve videolarda yer almasına ‘Görüntülü Reklam Ağı’ denir. Anahtar kelime, yerleşim, ilgi alanı kitle, konu ve demografik bilgiler hedeflenerek görüntülü reklam tanıtım kampanyaları oluşturulur. Kısacası görüntülü reklam tanıtım modeliyle iş yerleri web üzerinden işleri ile ilgili tüm kitlelere ulaşabilir. Web sitenize trafiğini arttırmak, yeni müşteriler kazanmak ve ziyaretçileriniz ile etkileşim kurmak için etkili bir modeldir.
Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara yeniden hedefleme yöntemi ile diğer sayfalarda gezerken görüntülü reklam tanıtım modeli ile tekrar karşısına çıkabilirsiniz. Bu reklam tanıtım modeliyle daha fazla ürün satışı gerçekleştirebilir, müşterileriniz ilgisini çekebilir ve marka bilinirliğinizin artış göstermesinı sağlarsanız.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya mecralarında yapılan reklam tanıtım türüdür. Günümüzde sosyal ağ reklam tanıtımlarını kurumsal şirketlerden butik şirketlere kadar sektör fark etmeksizin nerdeyse herkes kullanmaktadır. Doğru hedeflemelerle kullanıcılara ürün ya da hizmetinizi tanıtabilir, siteniz ya da uygulamanıza yönlendirerek alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medya reklam tanıtımlarında Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Youtube ve pek çok platform kullanılabilir.

Birlikte Kahve İçmeye Nedersiniz?

Siz değerli müşterilerimize internet ortamına adım atmada sizlerin yanında olacak profesyonel ekibimiz ile birlikte sizleri ofisimize bekliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz