Arama:
NEDEN E-TİCARET DANIŞMANLIĞI ALMALIYIM?

Neden E-ticaret danışmanlığı alınmalıdır? Her ülkenin farklı kanunları bulunur. Bu yüzden E-Ticareti yapmak için hangi ürünün hangi ülkeden nasıl getirileceği konusuna hâkim olmak gerekiyor. Çünkü bütün dünyada E-Ticaret kültürü bulunur. Bu yüzden de online alışveriş danışmanlığı aldığınızda konuveyaha çok hâkim olursunuz. E-ticaret danışmanlığı olarak pazar yerlerinin entegrasyonu ve online alışveriş sitesinin kurulumu hizmeti, reklam tanıtım ve sosyal ağ yönetimi hizmetleri sunulmaktadır.

E-ticaret danışmanlığı aldığınız zaman sosyal ağ ve reklam tanıtım yönetimleri konusunda tam manasıyla bir hizmet almış olursunuz. Ayrıca online alışveriş sitesi SEO uyumlu arama motoru optimizasyonu temin edilmektedir. E-ticaret danışmanlığı alarak ürünlerinizi ve markalarınızı online alışveriş sistemine girerken nelere dikkat etmeniz gerekli olduğu, kategori optimizasyonu fotoğrafların uyumu ve optimizasyonu gibi pek çok alanda çalışmanın tek elden çıkmasını sağlamış olursunuz.

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetini Alma Sebepleri

E-Ticaret yapmak isteyen girişimciler için risklerden korunmak, pazarlama ve reklam tanıtım stratejilerini belirlemek ve doğru biçimde yürütmek, hedef kitleyi arttırmak, ürün satışını arttırma, hedef kitleyle iletişimi kalıcı ve kuvvetli yapabilmek için muhakkak E-Ticaret danışmanlığı hizmeti almalıdırlar.

E-Ticaret danışmanlığı hizmetini alma sebepleri şunlar olmaktadır:

-Başarılı bir internet sitesi ve online alışveriş sitesi açmak ve siteyi uygun bir biçimde optimize etmek
-Online satış yapmak, online satış karı elde etmek
-Site içindeki etkileşim, trafik ve dönüşüm oranlarını devamlı ve hızlı bir biçimde arttırmak
-Yapılan online alışveriş faaliyetlerini analiz etmek, online potansiyelleri incelemek
-E-ticaret sitesinin SEO ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılamak
-Site haritası, süreç akışları, bilgi mimarisi gibi tüm konuları tasarlamak
-Kendi şirketinize uygun özelleştirilmiş bir site stratejisini oluşturmak,

-E-Ticaret planı oluşturma
-E-ticaret sitenizin ürünlerini ve markalarının tanınırlığını, bilinirliğini arttırmak
-E-ticaret sektöründeki pazarlama faaliyetleri konusunda destek alma
-Geniş E-Ticaret ağına ve müşteri kitlesine sahip olmak için
-E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetleri Kapsamı
-E-Ticaret danışmanlığı hizmetleri çerçevesinde gerçekleştirmiş olan işlemler -ve aşamalar şunlardır:
-E-ticaret planı
-Doğru online alışveriş sisteminin seçilmesi ve tasarlanması
-E-ticaret sitesinin genel yapısı
-Sosyal medya yönetimi, reklam tanıtım çalışmaları
-Pazaryeri entegrasyonları
-Satış arama motoru optimizasyonları
-İşlevsel yaratıcı içeriklerinin gereksinimlerini sağlamak

E-Ticaret planı nedir?

E- Ticaret bir hayli önemli bir sektördür. Günümüzde yaygın bir biçimde yükseliş göstermketedir. Fakat E-Ticaretin doğru kullanılması ve doğru planlanması önemlidir. E-Ticarete başlamadan evvel bir E-Ticaret planı çıkarılmalıdır. Bunun için E-Ticaret danışmanlığından bu hizmet alınabilir. Böylece bulunulan sektöre, marka veya ürünlere göre uygun bir E-Ticaret planı oluşturulur.

Bununla beraber, E-ticaret danışmanlığı kapsamında doğru online alışveriş sistemi seçilerek tasarım yapılmaktadır. Ülkemizde pek çok online alışveriş sistemi bulunur. Özellikle hazır kurulumlar olarak karşımıza çıkan WooCommerce, Magento, Opencart gibi sistemler bulunur. E-Ticaret sistemlerinin bazıları gerçekten çok nitelikli, güvenilir sistemlerdir. Fakat en iyi olanı seçmek için E-Ticaret danışmanlarında destek almak önemlidir. İşletmenizin satacağı ürünleri uygun bir E-Ticaret sistemi seçilmelidir. Ayrıca E-ticaret sitesinin genel yapısı ve E-ticaret sitesinin altyapısı bir hayli önemlidir. Şirketlerin hem kendi kimliklerini hem de ürün ve markalarının kimliklerini yansıtabilecek bir konseptte tasarlanması gerekiyor. Bunun beraberinde, E-Ticaret sitesinde müşteri herhangi bir ürünü sipariş verirken bir sorunla karşılaşmaması bir hayli önemlidir. Kategori ve ürün girişlerini yaparken SEO uyumlu bir online alışveriş sitesinin yapılması bir hayli avantaj yaratacaktır.

E-ticaret sisteminde sosyal ağ yönetimi bir hayli önemlidir. Günümüzde özellikle dijital platformların yaygınlaşması ve sosyal ağ ağlarının gittikçe artması nedeniyle sosyal ağ yönetimi mecburi hale gelmeye başlamıştır. İşletmenin ürünlerinin ve markalarının tanınırlığını artırmak amacı ile doğru bir biçimde sosyal ağ yönetimi yapılmalıdır. E-ticaret sitesinin sosyal ağ ağları ile entegrasyonu önemlidir. E-ticaret danışmanlarının bir faydası da reklam tanıtım çalışmalarının yapılmasıdır. Ayrıca pazar yeri entegrasyonları yapılarak satış noktaları belirlenmektedir. İşletmelerin online alışveriş girişimleri için pazar yerleri bir hayli önemlidir. Büyük pazar yerlerinde sepete ekleme oranları yüksektir. Normal bir online alışveriş sitesinde ise daha az olmaktadır. E-ticaret danışmanlığı olarak internet sitenizin açılış sayfalarınızdaki navigasyon, kullanım kolaylığı dönüşüm ve genel performansını analiz etme ve değerlendirme şansı bulursunuz.

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetinin Faydaları

Hızla büyüyen en önemli sektörlerden birisi E-ticaret sektörüdür. E-Ticaret piyasasının sağlamış olduğu pek çok avantaj ve fırsat olduğu kadar bunları doğru kullanabilmek önemlidir. Ticarete adım atmak isteyen kişilerin iş verimlilikleri, zamandan tasarruf etmek istemeleri ve gelirlerini verimli bir biçimde arttırmaları için E-ticaret danışmanlığı hizmeti almaya ihtiyaçları vardır. E-ticaret konusunda uzmanlığa sahip olan profesyoneller tarafından E-ticaret danışmanlığı hizmeti almak bir hayli önemlidir. E Ticaret Danışmanlığı hizmetleri; E-ticaret taslağını hazırlama, hedef pazarlar, iş hedefleri başarı ölçütlerini tanımlama, site haritasını, süreç akışlarını ve internet sitesinin altyapısının ve yol haritasının geliştirilmesidir.
E-Ticaret danışmanlığı aldığınız zaman online alışveriş danışmanlığının internet sitesine ve ürünlerinize nasıl bir yararı olmaktadır? E-Ticaret danışmanlık hizmetlerinin kişilere veya firmalara pek çok faydası bulunur.

Birlikte Kahve İçmeye Nedersiniz?

Siz değerli müşterilerimize internet ortamına adım atmada sizlerin yanında olacak profesyonel ekibimiz ile birlikte sizleri ofisimize bekliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz