Google Penguin
Google Penguen 4.0 Güncellemesi 2016
16 Kasım 2017
black friday
“Black Friday”de İnternetten Alışverişe Dikkat!!
24 Kasım 2017
wordpress 4.9

Yepyeni Özelliklerle WordPress 4.9 Sürümü Yayında!

Kullanışlılığı ve popülerliğiyle her geçen gün kullanıcılarına bir yenisini ekleyen WordPress, 16 kasım 2017 tarihinde yeni sürümü 4.9’u yayınladı. WordPress, önceki yıllarda da yaptığı bir geleneği bozmayarak, yeni sürümü 4.9’u jazz müziğin önde gelen efsane isimlerinden Billy Tipton’a adadı.

Bakalım WordPress 4.9 hangi yeni özelliklerle bizi heyecanlandırıyor?

Yepyeni Özelleştirme Modu

WordPress 4.9 sürümünün en kapsamlı yeniliği Özelleştirme modunda yapılmış diyebiliriz. Bu özellikle özelleştirme üzerinden yapılan değişikler içerik üretme ekranında yapıldığı gibi taslak olarak kaydedilebiliyor ve zamanlanabiliyor. Yani yaptığınız her türlü değişikliği istediğiniz zaman dilimini ayarlayarak, planlı bir şekilde yayınlayabileceksiniz. Yani bu özellik ile WordPress işlerinizi sizden devralıyor ve iş yükünüzü azaltıyor!

Kilitleme Özelliği

Özelleştir modundaki bir diğer güzel özellik ise kilitleme özelliği! Çalışmalarınızın diğer adminler tarafından kurcalanmasını veya görülmesini istemediğiniz takdirde çalışmanızı kilitleyerek siz hariç diğer adminlerin kullanımına kapatabilirsiniz.

Ön İzleme Bağlantısı

Bu özellik en çok webmasterları mutlu edecek! Müşterilerinin istediği değişiklikleri yayınlamadan müşterilerin beğenisine sunma fırsatı sağlayan ön izleme bağlantısı ile revizelerle savaşmak artık daha kolay! Bu özellik ile artık yaptığınız her değişikliği yayınlayarak müşterinize sunmaya gerek kalmadan, bir bağlantı ile müşterinize sunabilecek ve değişiklikleri gerçekleştirmeye devam edebileceksiniz.

Syntax Vurgulama ve Hata Kontrolü

HTML bileşeni aracılığı ile syntax vurgulama ve CSS hatalarını artık çok daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Ayrıca WordPress 4.9, bu hataları nasıl kolayca çözebileceğiniz hakkında size yol da gösteriyor!

Sandbox İle Beyaz Ekran Hataları Sona Eriyor!

Yeni sürümle sistemimize dahil edilen Sandbox ile yaptığımız düzenleme ve değişiklikler esnasında, eğer varsa hatalı bir durum varsa, hata alabileceğimize dair bir uyarı alıyoruz ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Böylece beyaz ekran hatası ile karşılaşma korkusunu yenmiş oluyoruz.

Diğer küçük yenilikler;

  • Kenar çubuğuna galeri ekleyebilirsiniz
  • Değişen menü oluşturma düzeni ile alt menülü menüleri daha kolay düzenleyebilirsiniz.
  • HTML bileşenine ortam ekleme butonu ile bileşenlerinize ortam ekleyebilirsiniz.
  • Orijinal dosyalar otomatik yedeklenecek ve tema, eklentiler üzerinde yapılan değişiklikler hakkında, ilerleyen sürüm güncellemelerinde bu değişikliklerin kaybolabileceği hakkında size uyarı verecek.

 

%d blogcu bunu beğendi: