Disqus Mu ? WordPress  Mi ?
28 Şubat 2018
Site içi Makalelerde Web Site Revizyonu Nasıl Olmalı ?
28 Şubat 2018
Hepsini Göster

WordPress 4.7 Beta Sürümü Yayınlandı

WordPress 4.7 Beta Sürümü resmi blog adresinde meraklı webmasterlar için kullanıma sunuldu,henüz gelişme sürecinde olan WordPress 4.7 Beta geliştirici olmak isteyen ve ekibe katılmak isteyenler için harika bir fırsat denebilir. Bununla birlikte yeni özellikleri görmek isteyenler inceleyebilirler. 6 Haziran 2016 da yayınlanması bekleniyor resmi hesaptan açıklama bu şekilde bildirildi. WordPress in yeni sürümünde bir çok geliştirici bulunacak fakat ne gibi yeni özellikler olacak, kısaca alt kısımda bunlara değindik.

WordPress 4.7 Sürüm Özellikleri

Twenty Seventeen Tema Özellikleri : Wodpress temalarından birisi olan Twenty Seventeen öne çıkarma özelliği,video animasyon özellikleri sayesinde daha çok iş odaklı bir tema olacaktır.Sosyal menüler ve navigasyon gibi ek özellikler getirilecektir.Daha önce pek fazla tutulmayan varsayılan olarak kullanılan tema artık renk seçimlerini yaparak temamızı özgürce kullanabileceksiniz. Farklı özelliklerinde getireleceği Twenty Seventeen teması faklı dil seçeneklerini de beraberinde getirecek.

Video Header : Artık header bölümüne görsel haricinde video eklenebilecek, Müşteri ve web sitenize girenleri video ile etkilemek isterseniz bu özellik çok işe yarayacak.

Tek Akış Üzerinden Kurulum : Web masterların işini oldukça hafifletecek artık sayfa düzenlemeleri ve kurulum daha basit bir hale gelecek. Temaları artık daha rahat özeleştirebileceksiniz.

Adminler için Ayrı Dil Seçeneği : WordPress 4.7 Artık bir değil daha farklı diller ile desteklenen admin bölümü yetkili kişilerin web sitesini daha kolay kullanmasını sağlayacak. Kendi profillerinden özeleştirebilecek ve uygulamayı kullanabilecekler.

PDF Thumbnail Önizlemeleri : Artık Pdf dosyası yüklediği zaman ön izleme yapılabilecek.Bundan dolayı PDF dosyalarında bir karışıklık olmayacak ve işler eskisinden daha kolay bile hale gelecek.

Gerçek Zamanlı CSS Önizlemesi : Bir çok web masterın css kodlarını yazarken bir üçgen içerisine giriyordu. Bunlar sırası ile yaz, kaydet, izle. Artık bu konuda yeni düzenleme geliyor, bu uygulama yazılan kodu ön izleme sayesinde daha rahat hareket edecekler.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra WordPress’in kaputun altında yapılan geliştirmeler de var. Kaput altındaki geliştirmeler için buradaki bloga göz atabilirsiniz. 

Bakalım WordPress bundan sonra hangi uygulamaları  getirecek.