Backlink Sürekliliği Ne Kadar Önemlidir? Sürekli Backlink Almak Zararlı mıdır?
6 Temmuz 2017
instagram içerik kaydetme
İnstagram İçerik Kaydetme Özelliği Kullanımı
6 Temmuz 2017
Forum tanıtım yazıları

Forum Tanıtımları ve Backlinkler

Backlink almanın google sıralamasına etkisi göz ardı edilemez. Forum tanıtım yazıları; backlink nasıl alınır sorusunun cevapları arasında yer alan yöntemlerden biridir. Kaliteli bloglardan , google news kayıtlı haber sitelerinden tanıtım yazıları ve yorumları ya da forum tanıtımları ile alınan bağlantılar sitenize önemli ölçüde etki eder. Birçok forum sitesinde web sitesi tanıtım bölümü bulunmaktadır. Forum tanıtım yazıları için yapılması gereken; yeni bir başlık açarak bir tanıtım yazısı eklemek ve tanıtım yazısı içerisinde link vererek anahtar kelimelerinizi eklemektir. Forum backlink tanıtım yazılarının etkisi çok azdır bunun sebebi bir çok tanıtım yazısının olmasıdır. Bu tarz çalışmalar yürütürken backlink alımı konusunda abartıya kaçmamalı ve yazılan yazının içeriğinin kopya olmamasına, az link çıkışlı olmasına, uzun ve tatmin edici olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz forumların edu, gov uzantılı sitelerden olması size daha kaliteli backlink sağlayacak bu da alacağınız geri dönüşümü arttıracaktır.

Forum tanıtım yazıları

Üyelik İsteyen Forumlardan Tanıtım Yazıları ve Backlink Nasıl Alınır ?

Öncelikle bu tür forumlarda tanıtım yaparken dikkat etmeniz gereken resimlerde site logonuzu belirtiniz sonrasında link olarak değilde yazı olarak site adresini belirtiniz mutlaka. Aksi taktirde üye olmayan kişiler site adresinizi göremezler. Bazı forumlarda yapılan paylaşımları üye olmayanlar görünmemektedir. Bu nedenle bu paylaşımların backlink olarak değilde sadece internet sitenize hit olarak fayda sağlamaktadır. Ufak da olsa  çalışmanın etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Link yapılanmasını ve tanıtımı doğru yapamazsanız bu durumda sadece tanıtım yaptığınız forumlara destek olmuş olursunuz. Ayrıca etiket bölümüne site url eklerseniz urlsiz şekilde indexsiz url alma sayısını artırmış oluyorsunuz. 50 yada yüz sayı arasında tanıtım yapabilirsiniz bunu ücretsizde  yapabilirsiniz ücretli şekilde de yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sürekli Backlink Almak Zarar Verir mi ? başlıklı makalemizde Backlink konusu ve Sürekli Backlink Almak Zararlı mı ve backlink imleme hakkında bilgiler verilmektedir.