google seo
Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalıdır?
6 Temmuz 2017
backling sürekliliği
Backlink Sürekliliği
6 Temmuz 2017
backlink alımı

Backlink Alımında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Backlink alımı sırasında kullandığımız Anchor Text; link verdiğimiz kelimeye verilen isimdir. Kısaca bir metin içerisinde tıklanabilen metindir.Genel olarak Anchor textler de siteler daha hızlı başarı sağlamaktadır.

Anchor Text Çeşitliliği

Anchor Text alırken dikkat edilmesi gerekenler biriside aynı kelimenin sürekli olarak alınması sizlerin Google tarafından ceza almasına sebep olacaktır. Google Bomb filtresi cezası sizleri sıralamada düşürecektir.Örneğin alacağınız anchor text link alımında Backlink kelimesinin yanı sıra backlink nedir ? , backlink fiyatları , backlink uyumları buna benzer türevler link almak gerekiyor. Anahtar kelimeler için farklı araçları kullana bilirsiniz önerimiz  google adwords tool kullanımıdır. Kelimenin oranına göre backlink alırken anchor text linkleri fazla olabilir fakat bu durum azaldıkça mutlaka belirtilen orantıda azaltılmalıdır, fakat bunu yaparken çok dikkat etmeniz gerekiyor bunun için seo yapılandırılması oldukça önemlidir. Verilen linklerde site ismini vermeye özen gösteri, örneğin direk anahtar kelimeyi vermektense site adını vermek buna bir örnektir. Forumda almış olduğunuz tanıtımlar için bunlar geçerli olacaktır böylelikle Google sizin doğal olarak yükselmenizi sağlıyor. Google sizi bu sayede yararlı paylaşımlar yaptığınızı varsayıyor.

Yapmış olduğumuz bir çalışmada sadece verilen url çalışarak başarı sağladık

Backlink Alımı

Backlink Alımı

Görüldüğü üzere anahtar kelimede ilk sıraya gelerek ( tekstil etiketleri ) kelimesinde başarı sağlamıştır.

Site dışında verilen linkler içerisinde yukarıda belirtiğimiz şekilde verildiği taktirde link yapınız oldukça başarılı olacaktır.Siteye link veren kişiler de genellikle site url’sine link verdiği için sitenin yararlı ve topluma hizmet eden bir site olduğunu gösterir. Bu durum da Google’ın gözüne girmek için oldukça etkilidir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalı başlıklı makalemizde Google uyumlu makale, Meta Kısmı Seo Uyumu ve Seo uyumlu makale nasıl yazılır hakkında bilgiler verilmektedir.